3 způsoby jak vybudovat šťastné manželství a vyhnout se rozvodu

3 způsoby jak vybudovat šťastné manželství a vyhnout se rozvodu

Rozhodnutí vstoupit do manžesltví a sdílet váš život s někým je tím nejdůležitějším rozhodnutím, které v životě můžete učinit. Nicméně s rozvodovostí okolo 50 % v některých částech světa, je jasné, že se kolem výběru partner hodí zpozornět.

Psychiatr George Blair-West v této přednášce sdílí tři konkrétní klíčové oblasti k předejití rozvodu a zaznamenání potenciálních problémů ještě před vstupem do manželství.

Podle Holmes – Rahe výzkumu stresu je toto žebříček nejvíce stresujících životních událostí:

  1. Smrt životního partnera
  2. Rozvod
  3. Odloučení v rámci manželství
  4. Uvěznění
  5. Smrt blízkého člena rodiny
  6. Významné fyzické zranění či nemoc
  7. Vstup do manželství

V moderní společnosti dobře víme, že prevence je lepší, než léčení následků. Očkujeme a máme osvětové kampaně proti spoustě nemocem. Žádná z těchto nemocí ale zdaleka neovlivňuje tolik lidí, kolika se dotkne právě rozvod.

Proč se nezabýváme prevencí rozvodovosti? George Blair-West vnímá rozdíl v potřebě zkoumat tuto oblast generačně. Mileniálové, narozdíl od generace X, má mnohem větší zájem budovat systematicky vztahy, které vydrží.

George Blair-West uvádí 3 životní doporučení k dlouhotrvajícím vztahům. Ty doporučuje aplikovat ještě před tím, než vstoupíme do manželství, či se rozhodneme mít děti.

  1. Dospějte. První věc, kterou chcete mít, před tím, než vstoupíte do manžesltví, je vyšší věk. Vaše osobnost ve věku 20 let se ještě hodně vyvíjí, ve věku 30 let je už ale vyvinutá. Je tedy mnohem méně pravděpodobné, že se vaše životní priority a charakter výrazně změní a tedy naruší původní dynamiku manželství.
  2. Sdílejte rozhodování. Gottman institute zjistil, že stabilní a šťastné páry sdílí „vládu“. Velké rozhodnutí (nákup domu, auta, adopce) je třeba mít společná.
  3. Kryjte si záda. Jednak dělá partner to, co říká? Potom také dokáže upozadit sebe a postavit se za vás, když to potřebujete?
Video je v angličtině, můžete si zapnout anglické titulky. Na českých titulcích pracujeme.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s